Turhal'ın Kınalıları Çanakkale'de Ecdadını Ziyaret Etti

Turhal Engelsiz Yaşam Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde bakım altında kalan engellilere Çanakkale’ye gezi düzenlendi.
Turhal Engelsiz Yaşam Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğü tarafından yapılan organizasyon ile bakım altında kalan engelliler 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin yıldönümünde Çanakkale’ye gezi düzenlendi. Düzenlenen gezi öncesi engellilerimizin ellerine kına yakılarak, temsili olarak askeri kıyafet giydirildi. Kına gecesine Kaymakam Dr. Ahmet Süheyl Üçer’in eşi Gülçin Üçer, Engelsiz Yaşam Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Adem Keskin, Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Ahmet Göçer ,Turhal Cumhuriyet Çocuk Evleri’nde kalan çocuklar katıldılar.  
Geziye gidecek olan engellilerin müzik eşliğinde eğlendiği programda organizasyon ile ilgili bir açıklama yapan Turhal Engelsiz Yaşam Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Adem Keskin “Kurumumuz 2016 yılında faaliyete başladı. Burada ülkemizin değişik illerinden vatandaşlarımıza bakım hizmeti veriyoruz. Onlar aslında burada bizim misafirlerimiz. Çünkü biz onları hep kurumumuzun misafirleri olarak görüyoruz. Onların rahatlığı ve hayatlarının kolaylığı için hiçbir şeyi esirgemiyoruz. Bu sene de sosyal etkinlik olarak Çanakkale gezisi yapmak istedik. Engellilerimizin talebi üzerine bu etkinliği düzenledik. Bu nedenle Çanakkale Zaferi’nin yıldönümünde 3 gün sürecek bir Çanakkale gezisi organize ettik” dedi.
Kaymakam Üçer’in eşi Gülçin Üçer ise insanlara yardımcı olmanın ne kadar güzel bir duygu olduğunu söyleyerek başladığı sözlerine şöyle devam etti. Hayat paylaşmakla güzel. İşte bunun en güzel örneğini burada görüyoruz. Bizde bu güzel insanların mutluluğuna ortak olmak ve onların kınalarını yakmak için buradayız. Onların gözlerindeki mutluluğu gördükçe hayatın ne kadar anlamlı olduğunu gözlemliyoruz. İşte buradaki insanlara hizmet eden personellerimiz de aslında en anlamlı görevlerden birisini yerine getirdiklerini daha iyi anlıyorlar. Ben bu vesile ile bu organizasyonu düzenleyen başta kurum müdürümüz olmak üzere tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.