Sizin İçin Varız Her Zaman Yanınızdayız Projemizin Tanıtım Toplantısını Gerçekleştirdik.

İl Müdürlüğümüz tarafından Sosyal Hizmet Modellerimiz ve Sosyal Hizmet Kılavuzu kitapçığımızın tanıtıldığı “Sizin İçin Varız Her Zaman Yanınızdayız” projemizin tanıtım toplantısı gerçekleştirildi.
Tanıtım toplantımızın açılış konuşmasını yapan Sayın Valimiz Cevdet CAN “2023 hedefleri doğrultusunda ülkemizde gelişen ve değişen ortamlara uygun sosyal hizmet modelleri geliştirilmektedir. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığımızın taşra teşkilatı olan İl Müdürlüğümüz tarafından toplumun dezavantajlı kesimlerine sosyal ve ekonomik destekler sunulmaktadır. Talep odaklı olmaktan çok arz odaklı çalışmalara ağırlık vererek, ulaşılmayan hiçbir vatandaşımızın kalmaması için gece gündüz yorulmadan faaliyetlerimizi yürütmekteyiz. Bu kitapçık ile her mahallemize ulaşarak, Tokat Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğümüzün sunduğu hizmetler ve nasıl yararlanacağı her zaman el altında bulunacak olup, hizmeti en hızlı şekilde ulaştırmaya çalışacağız. Bu toplantının hayırlara vesile olmasını diliyorum” diyerek sözlerini sonlandırdı.
Daha sonra İl Müdürümüz Mahmut ÖZDEMİR tarafından yapılan konuşmada ana başlıklar şu şekildeydi. “Sizler seçilmiş insanlar! Görev alanlarınızda devletimizin uç beylerisiniz. Kendi bölgelerinizde Devletin gözüsünüz, kulağısınız, elisiniz, dilisiniz. Devlet sizsiz siz devletsiz olamazsınız. Yapamazsınız. Bizler sizlerin hizmetkârlarıyız. Bizler sizlerden aldığımız güçle ayaktayız.
Tokat Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü olarak 7 gün 24 saat Engelli, Yaşlı, Kadın, Çocuk, Şehit ve Gazilerimizin hizmeti için çalışmaktayız. Bizler ulaşılmayacak yer ve hizmet götürmediğimiz vatandaşımız kalmayacak düsturu ile yola çıktık. Toplumun dezavantajlı kesimlerine hizmet götürürken vatandaşlarımızın yüzünde gördüğümüz memnuniyet bizlerdeki çalışma azmimizi teşvik etmekte ve daha farklı yaklaşımlar geliştirmek için çalışmalarımızı tetiklemektedir. ASDEP elamanlarımızla her ailemizin bir tane destek uzmanı olacak yapılacak alan taramalarıyla sosyal hizmete ihtiyacı olan ailelerimiz yerinde tespit edilecektir. Talep odaklı çalışmalardan arz odaklı çalışmalara geçişimizdeki mihenk taşlarından biriside hazırlamış olduğumuz ve sizlere dışarıda dağıtacağımız Sosyal Hizmet Kılavuzudur.
Şer odakları Halka bu hizmetten rahatsız olmaktadırlar. Sayın Cumhurbaşkanımız Dünya 5 ten büyük dediği için kıyametler koparmak istediler. Onun için 15 Temmuzu bizlere yaşatmak istediler. Ama şunu bilsinler ki onların hesabının olduğu yerde Allah’ın bir hesabının olduğunu ve o hesabın onların hesabının üzerinde olduğunu bilemediler düşünemediler. Başımızda Cesaretiyle Ferasetiyle ölüm kefenini giymiş bir Cumhurbaşkanımız olduğunu hesaba katamadılar. Siz gibi vatansever insanların dualarını bilemediler, dik duruşlarını tahmin edemediler. Sizlerle ne kadar iftihar etsek azdır.
Bu duygu ve düşüncelerle başta sayın valimiz olmak üzere siz saygıdeğer katılımcılara en kalbi duygularımla teşekkürlerimi arz ediyor selam ve saygılarımı sunuyorum.
Programımız Tokat Sosyal Hizmet Merkezi Müdür Yardımcımız Ali KOCA ve aynı kurumda görev yapan Sosyal Hizmet Uzmanı Erdoğan ATEŞ’in konuyla ilgili yaptıkları sunum ve muhtarlarımızın sorularının cevaplanması akabinde hazırlanan kokteyl ile sonlandırıldı.