Şehit Yakınları ve Gazi Ailelerimizle İftar Sofrasında Biraraya Geldik

Şehit Yakınları ve Gazilerimizle iftar programında biraraya geldik.
İl Müdürlüğümüz tarafından düzenlenen iftar programına, Sağlık Bakanımız Dr. Ahmet DEMİRCAN, Milli Savunma Komisyon Başkanı Tokat Milletvekili Av. Yusuf BEYAZIT, Valimiz Dr. Ömer TORAMAN, İl Protokolü ve çok sayıda şehit, gazi yakını katıldı. 
Tasavvuf musikisi ve semazen gösterisi ile başlayan programda Kur’an-ı Kerim tilaveti sonrası okunan ezan ile oruçlar açıldı.
Milli Savunma Komisyonu Başkanı Tokat Milletvekili Yusuf BEYAZIT yapığı konuşmada, “Sizler eli öpülesi şehitlerimizin bizlere emanetisiniz. Allah sizden ve evlatlarınızdan razı olsun. Bildiğiniz gibi ben de bir şehit yakınıyım Aydoğan Aydın benim yeğenimdi. Bu vesile ile ben tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Bizim güzel vatanımız gerçekten de şehitlerimizin kanı ile yoğrulmuş. Tokat’ın güzel evlatları nerede bir düşman varsa onun hakkından gelmek için hep en önde koşmuştur. Başta da söylediğim gibi sizler mübarek insanlarsınız. Sizler, elleri öpülesi insanlarsınız. Ben hepinizin ellerinden ayrı ayrı öpüyorum. Allah sizden ve evlatlarınızdan razı olsun” dedi.
 Valimiz Dr. Ömer TORAMAN da, “Böyle mübarek bir ayda sizlerle bir araya gelmekten mutluluk duyuyoruz. Allah tuttuğumuz oruçları kabul etsin. Sağlık ve huzur içerisinde bizleri bayrama kavuştursun inşallah. Şehitlerimizin yakınları bizlere emanettir. Devletimiz ve hükümetimiz bu konuda maddi ve manevi her imkanı seferber etmiş durumda. Sizin evlatlarınız, bizim hür ve huzurlu yaşamamız için şehit düştü, gazi oldu. Allah hepsinden rahat olsun. Tokat da her türlü milli mücadele üzerine düşeni her zaman yapmış bir şehirdir. Tokat’ın milli mücadelede çok önemli bir yeri var. İnşallah biz birlik ve beraberliğimizi muhafaza ettiğimiz müddetçe devletimiz ve milletimiz payidar olacak. Allah bütün şehitlerimize rahmet eylesin. Ben katılımlarınızdan dolayı sizlere çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Şehit ailelerine hitaben konuşmada Türk Milleti’nin her türlü saldırıya karşı üzerine düşen görevi yerine getirdiğini vurgulayan Sağlık Bakanımız Dr. Ahmet DEMİRCAN, şunları kaydetti:
 “Bizi bu topraklardan tekrar çıkarmak için ellerinden geleni yaptılar. En son 40 yıldır bir terör belası ile milletimizi taciz ediyorlar ve ülkeyi bölmeye çalışıyorlar. Ama bu aziz millet bu saldırıyı üzerine düşen görevi yerine getirerek engelledi ve engelleyecek. Şimdiler de ise dışarıdan bir terör kuşağı ile kuşatmaya çalışıyorlar. Türkiye buna da imkan vermedi, vermeyecek. Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı Harekatı bunun en güzel örneği ve göstergesidir.” ifadelerini kullandı.
İftar yemeğinin ardından İl Müftüsü Ömer Faruk Bilgili'nin şehitler için okunan hatimlere yaptığı dua ile program sona erdi.