ŞEHİT KABİRLERİ GÜL KOKMAYA BAŞLADI

Çocuklarımız, vatan savunmasında hayatlarını hiçe sayarak canlarını feda eden şehitlerimizi Ramazan ayında da yalnız bırakmadı ve bayram öncesinde şehitlerimizin kabirlerini güllerle donatmaya başladı.
İl Müdürlüğümüz tarafından kaleme alınarak hayata geçirilen “Şehit Kabirleri Gül Koksun” projesi kapsamında kuruluşlarımızda korunma ve bakım altında kalan çocuklarımız ilimiz genelinde bulunan 273 şehit kabrini ziyaret edecek ve her birini kırmızı ve beyaz güller ile donatacak.
Çocuklarımızın şehitlik olgusunu öğrenmesi ve vatan sevgisini artırması amacıyla hayata geçirilen projede çocuklarımız öncelikle kabir ziyareti yaparak şehitlerimiz için dualar etti. Çocuklarımız kabirlerde çevre düzenlemesi yapmayı da unutmadı.
Koruma ve bakım altında kalan çocuklarımız, “Ülkemizin ve bizlerin geleceği için canlarını hiçe sayarak vatan toprağına şehit olarak düşen abilerimiz, amcalarımızın kabirlerini ziyaret ederek dua etmek ve kendilerine yakışır şekilde güller içinde olmalarını istedik. Ayrıca bayram öncesi şehitlerinin kabrini ziyaret eden ailelerin şehitlerinin yalnız olmadığını bu vatan evlatlarının her zaman yanlarında olduklarını görmelerini istedik.” Dedi.