Sayın Vali Yardımcımız Mehmet SÜLÜN Çocuk Evlerimizi Ziyaret Etti

Sayın Vali Yardımcımız Mehmet SÜLÜN, İl Müdürlüğümüze bağlı Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezi Müdürlüğü bünyesindeki çocuk evlerini ziyaret ederek kurum çalışmaları hakkında bilgi aldı.
Sayın Vali Yardımcımız Mehmet SÜLÜN’e İl Müdürümüz Mahmut ÖZDEMİR eşlik etti. Vali Yardımcımız Mehmet SÜLÜN, çocuklarla tek tek ilgilenip sohbet etti. SÜLÜN çocukların ihtiyaçlarının olup olmadığını sordu. Vali Yardımcımız Mehmet SÜLÜN, çocuklardan derslerine daha çok çalışıp, kendi ayakları üzerinde durarak ülkeye faydalı birer fert olmalarını istedi. Evlerde kalan çocukların aile ortamı içerisinde her türlü ihtiyacının karşılandığını belirten SÜLÜN, çocukların topluma yararlı ve özgüvene sahip bireyler olarak yetişmeleri için devletin her türlü imkanı sağladığını belirtti. Bu tür ziyaretleri sık sık gerçekleştireceğini kaydeden SÜLÜN, misafirperverliklerinden dolayı çocuklara teşekkür etti.
Kurum çalışmaları hakkında bilgi veren İl Müdürümüz Mahmut ÖZDEMİR, ”Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından hayata geçirilen ’çocuk evleri’ projesi ile korunmaya ve bakıma muhtaç çocukların ev ortamına yakın koşullarda yaşaması, sosyal yaşam için değer alması, sorumluluk sahibi olmalarının hedeflendiğini belirtti. Bu program dahilin de ilimizde 15 çocuk evi açılarak 86 çocuğunun bu hizmet modelinden faydalandırılması sağlanmıştır. Kuruluş bakımından çocuk evine nakli gerçekleştirilen çocukların, ders başarı düzeylerinin yuva ve yurtlara göre yükseldiği, öz bakımlarının ve özgüvenlerinin daha fazla geliştiği, paylaşımlarının arttığı, arkadaş ilişkilerinde yaşadıkları agresif tutumların yerine daha kabul edilebilir davranışlar geliştirdikleri gözlemlenmiştir" şeklinde konuştu.