Kadınız Varız, Buluşsun Adımlarımız

8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle İl Müdürlüğümüz, Tokat İl Müftülüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü ve Kredi Yurtlar Kurumu Müdürlüğü ile ortaklaşa organize edilen “Kadınız Varız, Buluşsun Adımlarımız” adlı yürütüş gerçekleştirildi.
Valimizin değerli eşleri ve Ortak kurumlarımızın müdürlerinin iştirakleri ile gerçekleştirilen yürüyüşümüz GOP Stadyumu önünden başlayarak, Cumhuriyet Meydanın açılan farkındalık çadırımız önünde sonlandırıldı. Renkli anlara sahne olan yürüyüşümüz neticesinde Cumhuriyet Meydanında basın açıklaması gerçekleştirildi.
Daha sonra Kadın Konukevinde kalan kadınlarımız tarafından el emeği ile hazırlanan el sanatlarının olduğu sergi açılışı gerçekleştirildi. Aynı zamanda İl Müftülüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Halk Sağlığı Müdürlüğü ve Yeşilay’ın da çeşitli etkinliklerle şekillendirdiği 8 Mart Dünya Kadınlar günü faaliyetlerimizde, Mahperi Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından halk oyunları gösterisi gerçekleştirildi.
Cumhuriyet Meydanında gerçekleştirilen etkinlikte İl Müdürümüz Mahmut ÖZDEMİR basın mensuplarıyla günün anlamını içeren kısa bir sohbet gerçekleştirdi. Sohbetinde İl Müdürümüz Mahmut ÖZDEMİR “ Her ne kadar kadının konumunu birkaç günlük kutlamayla anlatmanın mümkün olmadığının bilincinde olsak da kadının her alandaki hakları hususunda toplumsal bilinç meydana getirilmesinde önemli fırsatlar olarak görmekteyiz. Zira hayatın bütün aşamalarında kadının önemi aşikârdır.
Biliyoruz ki, kadınlarımız birer “birey” olarak toplumun en önemli unsuru, ailenin temel taşı, hayatın en önemli aktörüdür. Yüzyıllardır sorumluluk almaktan kaçınmayan kadınlarımız Vatanımızın bağımsızlığı için erkeğiyle birlikte cepheden cepheye koşmuş, hiçbir fedakârlıktan kaçınmamış, toplumsal yaşamdaki ve tarihteki  saygın yerini almıştır. Tarihteki değerini almasının yanı sıra Peygamber Efendimizin ”Cennet annelerin ayağı altındadır” hadisi ile İslamiyet’in kadına bakış açısı ortaya konmuştur.
Tüm zorluklara rağmen kadınlarımız, varlığıyla geleceği şekillendirmeye, çalışma hayatında çoğalarak var olmaya, yeni nesiller yetiştirmeye, küçük dokunuşlarla büyük değişikliklere imza atmaya ve yarınlarımıza şekil vermeye devam edecektir. Dünyamızı sevgiyle dolduran varlığı ve nezaketi ile insanı insan yapan  tüm kadınlarımızın  8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutlar  sağlıklı  ve huzurlu günler  dilerim.” Diyerek sözlerini sonlandırdı.
Etkinliğimiz İl Müdürlüğümüz tarafından 8 Mart Kadınlar Günü hakkında bilgilendirme yapılarak sonlandırıldı.