İstiklal Marşını Güzel Okuma Yarışması Düzenlendi

İstiklal Marşı’nın kabulünün 97’nci yıldönümü nedeniyle düzenlenen “İstiklal Marşı’nı Güzel Okuma Yarışmasında” kuruluşlarımızda korunma ve bakım altında kalan çocuklarımız birinci olabilmek için kıyasıya yarıştı.
Düzenlenen programın başlangıcında Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezi Müdürlüğü bünyesinde kalan çocuklarımız İstiklal Marşı okunurken işaret dili ile eşlik ettiler.
İl Müdürlüğümüz toplantı salonunda gerçekleştirilen yarışmada, milli marşımızı en güzel okumak için çabalayan 8 çocuğumuzun duygu dolu anları, davetlileri ve jüri üyelerini oldukça etkiledi.
Diksiyon, vurgu ve tonlama, sahne duruşu, jest ve mimik kullanımı ile ezber gücü kriterleri üzerinden değerlendirilen öğrenciler yarışmayı kazanmak için tüm hünerlerini sergiledi.
Jüri üyelerinin ilk üçü belirlemede hayli zorlandığı yarışmada, Turhal Cumhuriyet Çocuk Evleri Sitesi Müdürlüğünden Erkan SEVMEZ 3., Tokat Çocuk Evleri Sitesi Müdürlüğünden Yasin DEMİR 2. Ve Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezi Müdürlüğünden Ebru Elif AYTEN 1. Olmuştur.
Yarışmamızın ardından Şube Müdürümüz Osman ERDEM, Jüri olarak bizlere destek olan 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni İsmail ZENGİN, Plevne Anadolu Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Bedrettin GÜLER ve İMKB Sosyal Bilimler Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Tülay YILMAZ’a minnetlerini sunarken Teşekkür Belgelerini takdim etti.
Dereceye giren çocuklarımıza Katılım Belgeleri ve hediyelerini ise Tokat Çocuk Evleri Sitesi Müdürü Hüseyin REEL ve Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezi Müdürü Adnan TANRIVERDİ takdim etti.
Programın hazırlanması ve yürütülmesini sağlayan çocuk hizmetleri iş ve işlemlerinde sorumlu Şube Müdürümüz Osman ERDEM, "Milli şairimiz Mehmet Akif ERSOY, kurtuluş mücadelesinin verildiği o günün şartlarında, ülkemizin bağımsızlığının sembolü olan İstiklal Marşımızı bize miras bırakmıştır. İşte biz böyle ataların evlatlarıyız, torunlarıyız. İstiklal Marşımızın kabulünün 97’ncı yıldönümünü 12 Mart Pazartesi günü kutlamanın gururunu ve mutluluğunu yaşayacağız. Her kelimesinde olağanüstü derin ve büyük bir mana olan bu güzel marşımızın 10 kıtasını hissederek okuyan ve bu güzelliği bize yaşatan değerli öğrencilerimize teşekkür ediyorum. Hedefte birinci olmak vardır ama önemli olan bu milli duygular içerisinde öğrencilerimizin sahneye çıkarak özgüvenlerini göstermeleridir. Bu duygularla milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u, rahmet, şükran ve minnetle anıyorum" dedi.
Programımız hatıra fotoğrafı çekiminin ardından son buldu.