İl Müdürümüz Mahmut ÖZDEMİR'in 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı


Kadınların fırsat eşitliği temelinde hak ve özgürlüklerine kavuşması, dünyanın ortak sorunudur. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü, bütün dünyada olduğu gibi ülkemizde de kadının hak ettiği değeri hatırlatan bir gündür.
Her ne kadar kadının konumunu birkaç günlük kutlamayla anlatmanın mümkün olmadığının bilincinde olsak da kadının her alandaki hakları hususunda toplumsal bilinç meydana getirilmesinde önemli fırsatlar olarak görmekteyiz. Zira hayatın bütün aşamalarında kadının önemi aşikârdır.
Biliyoruz ki, kadınlarımız birer “birey” olarak toplumun en önemli unsuru, ailenin temel taşı, hayatın en önemli aktörüdür. Yüzyıllardır sorumluluk almaktan kaçınmayan kadınlarımız Vatanımızın bağımsızlığı için erkeğiyle birlikte cepheden cepheye koşmuş, hiçbir fedakârlıktan kaçınmamış, toplumsal yaşamdaki ve tarihteki  saygın yerini almıştır. Tarihteki değerini almasının yanı sıra Peygamber Efendimizin ”Cennet annelerin ayağı altındadır” hadisi ile İslamiyet’in kadına bakış açısı ortaya konmuştur.
Tüm zorluklara rağmen kadınlarımız, varlığıyla geleceği şekillendirmeye, çalışma hayatında çoğalarak var olmaya, yeni nesiller yetiştirmeye, küçük dokunuşlarla büyük değişikliklere imza atmaya ve yarınlarımıza şekil vermeye devam edecektir.
Dünyamızı sevgiyle dolduran varlığı ve nezaketi ile insanı insan yapan  tüm kadınlarımızın  8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutlar  sağlıklı  ve huzurlu günler  dilerim.

Mahmut ÖZDEMİR;
İl Müdürü