İL MÜDÜRÜMÜZ MAHMUT ÖZDEMİR'İN KURBAN BAYRAMI MESAJI


Bayramlar modern hayatın koşuşturması içinde, bir nebze olsun kendimizi ve yanı başımızdaki insanları fark etme imkanı sunan, yetimin başının okşandığı, yoksulun sevindirildiği, toplumsal yardımlaşma  ve dayanışmanın arttığı, toplumun her kesiminin ortak bir paydada buluşturan ve değerlerimizi yeniden hatırlamamıza vesile olan, dargınlık ve kırgınlıkların unutulduğu, sıkıntı ve kaygılardan uzaklaşıldığı, dostuğun, kardeşliğin, birlik ve beraberliğin pekiştiği müstesna günlerdendir.
İnsanları kaynaştıran ve toplumu bütünleştiren bayramlar sahip olduğumuz kutsal değerlerin toplum hayatında yeniden calandırılması ve yeni nesillere aktarılması için bir fırsat olarak değerlendirilmelidir.

Bu özel günlerde, büyüklerimizden öğrendiğimiz gelenek ve göreneklerimizi kuşaktan kuşağa aktararak yeni nesile; bayramlarımızın önemini, bayramlarda dostluk, kardeşlik duygularımızın ve aile bağlarımızın güçlendiğini, sevgi ve saygının en üst düzeyde yaşandığını, mutluluklarımızın paylaştıkça çoğaldığını, acılarımızın da paylaştıkça azaldığını öğretmekteyiz.
Mübarek Kurban Bayramınızı en içten dileklerimle kutlar, millet olarak,
 içinde bulunduğumuz zor günleri geride bıraktığımız, barış ve huzurun hakim olduğu bir bayram geçirmenizi temenni ederim. 

Mahmut ÖZDEMİR
İl Müdürü