İL MÜDÜRÜMÜZ MAHMUT ÖZDEMİR'İN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI KUTLAMA MESAJI


Bugün, 95 yıl önce tarihte benzerine az rastlanır bir varoluş mücadelesiyle, aziz milletimizin istikbali için ecdadımızın yeniden diriliş destanı yazdığı İstiklal Savaşı’nın zafer günüdür.
30 Ağustos aziz milletimizin istikbalini korumak için tüm engelleri birlik içerisinde, kardeşlik ruhuyla ve kararlılıkla aşması bakımından büyük anlam ifade etmektedir. Milletimiz imkânsızlıklar içinde bulunsa da vatanını, bayrağını ve bağımsızlığını canını pahasına ortaya koyarak korumuştur. 
26 Ağustos’ta başlayan Büyük Taarruz ’un ardından, 30 Ağustos’ta elde edilen nihai başarı, aziz milletimizin kararlı istiklal mücadelesinin bir sonucu olmuştur. Bu başarı, her türlü yoksulluk ve imkânsızlıklar içinde, karşılaşılan bütün zorlukları birlik ve beraberlik duygularıyla aşmasını bilen bir milletin gücünü tüm dünyaya göstermiştir.
Aradan 95 yıl geçmesine rağmen ülkemizin üzerine oynanan hain oyunlar bitmemiştir. Şükürler olsun 15 Temmuz’da da, Nene Hatunlar gibi Seyit Onbaşılar gibi Mustafa Kemal ATATÜRK gibi bugünde Ömer Halis DEMİR gibi yürekli vatan evlatları ülkemiz üzerine oynanan oyunlara müsaade etmemiş ve gereğini yapmıştır.
Vatan uğruna şehit ya da gazi olmuş her isim ve emaneti bizim için mukaddestir. Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü olarak emanetin gereğini yapmak için gece gündüz çalışmakta; şehit yakınları ve gazilerimiz için elimizden gelen her türlü çabayı göstermekteyiz. Çünkü biliyoruz ki: Bu topraklarda hür ve başı dik bir şekilde yürüyebiliyorsak, şehitlerimiz ve gazilerimizin aziz varlığı sayesindedir.
Bu duygu ve düşüncelerle, 30 Ağustos Zaferini kutluyor; Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşları başta olmak üzere İstiklal Savaşımızın kahramanlarını; bu toprakları bizler için “vatan” yapan tüm şehitlerimizi saygı ve rahmetle, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum.

Mahmut ÖZDEMİR
İl Müdürü