İl Müdürümüz Mahmut ÖZDEMİR Niksar İlçemizde Açılan Özel Niksar Nedim KARATAŞ Bakım Merkezinin Açılışına Katılım Sağladı

İl Müdürümüz Mahmut ÖZDEMİR, Niksar ilçemizde hizmet verecek olan Özel Niksar Nedim KARATAŞ Bakım Merkezinin açılışına katıldı.
Hamidiye Mahallesi Kobi Caddesi (Olca Salça Fabrikası karşısında) Sadullah KARATAŞ ve Şahin YETEROĞLU ortaklığında kurulan Özel Niksar Nedim Karataş Bakım Merkezinin açılışına Ak Parti Tokat Milletvekilleri Yusuf BEYAZIT, Celil GÖÇER, CHP Tokat Milletvekili Kadim DURMAZ, Niksar Kaymakamı Selami KAPANKAYA, Tokat Belediye Başkanı Eyüp EROĞLU, Niksar Belediye Başkanı Özdilek ÖZCAN ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Açılışta konuşan Özel Niksar Nedim KARATAŞ Bakım Merkezi Müdürü Sadullah KARATAŞ; “Son yıllarda engellilerimizi dört duvar arasından çıkartıp sosyal hayata sokan, birçok iyileştirmeler yapıp, birçok imkanlar sağlayan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayip Erdoğan ve bu hükümettir. Açılışı yapacağımız bu kurum bedensel engellilerin kalacağı 58 yatak kapasiteli bir kurumdur. Sadece Tokat ve ilçelerinden değil, Türkiye'nin her tarafından misafir kabul etmekteyiz. Şu an itibariyle 9 kişilik misafirimiz vardır, tecrübeli, güler yüzlü 14 kişilik personelimizle onlara en güzel hizmeti vermeye çalışıyoruz. Kurumumuzu açarken misafirlerimize en güzel hizmeti vermeyi amaçladık, hiçbir fedakarlıktan kaçınmadık. Binamız bin m2 olup, İSO 9111 standartlarında uygun engelliler için her şey en ince ayrıntısına kadar düşünülmüş, rahat ve ferah yatak odalarıyla, spor alanlarıyla gezinti alanlarıyla yeşil alanlarıyla ve hobi bahçeleriyle Tokat'ta örnek bir kurumdur. Bu kurum artık sadece bizim değil tüm Niksarlıların kurumudur. Bu kuruma sahip çıkmanızı ve ziyaret etmenizi bekliyoruz” dedi.
Belediye Başkanı Özdilek ÖZCAN ise, Niksar'ın gelişerek büyüdüğünü belirterek; “Burada biz kamu yatırımlarının çoğalmasını arzu ediyoruz. Hem şehrimizin gelişmesi hem de istihdama yönelik yatırımlar olsun istiyoruz.  Bu kuruma Sadullah beyin babasının isminin verilmesi de bir babaya vefanın en güzel örneğidir diye düşünüyorum. İnşallah bu işletmelerimiz daim olur ve Niksarlı kardeşlerimiz için istihdam kaynağı olur. Bu kurum şu anda 58 kişi kapasitelidir ilerleyen dönemlerde ihtiyaç olması halinde de inşaatımızı bir kat daha artırarak buna yönelik de geliştirebiliriz. Buraya emeğini sermeyesini harcayan hemşerilerimize teşekkür ediyor kurumumuzun hayırlı olması dileklerinde bulunuyorum” dedi.
Niksar Kaymakamı Selami KAPANKAYA ise konuşmasında Niksar'da güzel çalışmalar olduğunu belirterek; “Niksar'da en çok fark ettiğim ve dikkat ettiğim konu özellikle özel sektör olsun gönüllü teşebbüsler olsun engellilerimizle ilgili çok güzel çalışmalar var. Son olarak yine bir uygulama okulu ilçemizde açılmak üzere şu anda. Yine özel teşebbüs olarak özel Nedim Karataş Bakım Merkezinin açılması hem bu sektörde kaliteyi artırması açısından hem de devletimizin bize sağladığı imkanların kullanılması açısından çok önemli. Engellilerimizin en iyi şekilde bakılması en iyi şekilde yaşatılması ve her türlü imkanın onlara sunulması açısından elimizden geleni yapmalıyız yapmak zorundayız. Bu bakımdan ilçemiz için önemli bir yatırımı buraya kazandıran emeği geçen herkese teşekkür ediyorum hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.
Ak Parti Tokat Milletvekili Prof. Dr. Celil GÖÇER de vakıf medeniyetinde Osmanlıda insana çok fazla hizmet edildiğini ve değer verildiğini belirterek her şey insan için, bu kurumumuzda da engelli bireylerimize özenle gereken hizmet verilecektir” şeklinde konuştu.
CHP Tokat Milletvekili Kadim DURMAZ da bu yatırımın bölgeye büyük katkısı olacağının altını çizerek; “Yavaş yavaş ülkemizde nüfus da bir taraftan yaşlanıyor, değişen ve gelişen dünyada insanların telaşı meşguliyeti çoğalıyor bu anlamda yeteri kadar akrabaya eşe dosta yakınlarımıza zaman ayıramıyoruz. Niksar'da ki bu kıymetli yatırım bizim bu coğrafyada yaşayan o kuşaktaki insanlara verilebilecek güzel bir hizmet. Bu topraklarda doğup, burada yaşayıp burada para kazanan iki müteşebbisin birikimlerini bu topraklara yatırım yapmaları da gerçekten takdire şayan ve alkışlanacak bir davranıştır” dedi.
Son olarak konuşan Ak Parti Tokat Milletvekili Yusuf BEYAZIT ise evde bakım hizmetinden her tarafa hizmet götüren bir anlayışa geçildiğini belirterek; “Yapılan hiçbir şey tamamıyla yeterli değildir, her zaman daha fazlasını yapma gayretindeyiz. Her konuda birlikte olmalıyız, partizanlık yapmadan çalışmalıyız. Biz bu toprakların bu vatanın çocuklarıyız. Biz Bu birliktelik içerisinde kendi ana umrelerimiz noktasında birlikte harekete etmenin yolunu bulacağız. Bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak bu ülkede yaşayan vatandaş olarak bu al bayrağın altında tek devlet olarak devletimizin adı Türkiye Cumhuriyetidir, tek millet olarak milletimizin adı Türk Milletidir. Vatan olarak hiç kimsenin sınırında gözümüz yok ama kendi sınırlarımızı da canımız pahasına savunma gayreti içerisinde olacağız” dedi.
Açılış kurdelesinin kesilmesinden sonra protokol ve beraberindekiler bakım merkezinin içerisini gezerek yetkililerden bilgiler aldı.
 Açılış programı, yapılan ikramların ardından sona erdi.