İL MÜDÜRLÜĞÜMÜZ YENİ HİZMET BİNASI ÇALIŞMALARI DURDURULDU

İl Müdürlüğümüze bağlı hizmet veren Tokat Çocuk Evleri Sitesi Müdürlüğünde yapılan deprem dayanıklılık testinin olumsuz sonuçlanmasının ardından bulunduğu arsada İl Müdürlüğümüz, Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü ve Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezi Müdürlüğünü kapsayan projenin yapılması kararı alınmıştır.
Tokat Çocuk Evleri Sitesi Müdürlüğünün yıkım işlemlerinin tamamlanmasının ardından 23.08.2017 tarihinde yeni projenin yapımına başlanmıştır. İl Müdürümüz Mahmut ÖZDEMİR, inşaat alanına yaptığı ziyaret esnasında çalışma alanında görülen su kanalı şeklindeki yapının tarihi bir kalıntı olabileceğini ve yüklenici firmanın çalışmalarını durdurmasının uygun olacağını düşünerek çalışmaların sonlanmasını sağladı. İl Kültür Turizm Müdürü, Müze Müdürü ve yetkilileri yerinde incelemelerde bulundu
Tokat İl Kültür Turizm Müdürlüğü ve Tokat Müze Müdürlüğü yetkilileri kalıntı ile ilgili ilk araştırmalarını yapmış ve çalışmaların yapıldığı alanda tarihi bir Kalhane (İş Merkezi, Bakır İşletmesi) olabileceği bilgisine varılmıştır.
Tarihi bir yapının olduğunu düşünerek çalışmaları durduran İl Müdürümüz Mahmut ÖZDEMİR, “İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü yetkililerinden aldığımız bilgiye göre çalışma alanı içerisinde rastlanan yapının tarihi Kalhanenin atık su kanalı olabileceği yönünde. Bizler yapıya zarar vermemek için çalışmaların durdurulmasının doğru olacağını düşündük ve durdurduk. Anıtlar Kurulunun vereceği karar doğrultusunda bizlerde işlerimize devam edeceğiz. “ dedi ve sözlerine son verdi.