İl Müdürlüğümüz Tarafından Kadın Demek Gelecek Demek Konulu Panel Düzenlendi

Kurumsal İşbirlikler ile Tokat Vizyonu Projesi kapsamında Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, Tokat İl Müftülüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halk Sağlığı Müdürlüğü ortaklığında kadın sorunlarının ele alındığı ve çeşitli konularda uzmanların bilgi aktardığı panel düzenlendi.
Panelin açılış konuşmasını yapan İl Müdürümüz Mahmut ÖZDEMİR ”Fedakarlıkları, Emekleri, Sevgileri ve mücadeleleriyle insanlığın umudunu yeşerten kadınların 8 Mart Dünya kadınlar gününü kutluyorum. Sizler medarı iftiharlarımızsınız. Sizler anne olmuşsunuz Rabbim Cenneti Ayaklarınızın altına sermiş, eş olmuşsunuz Allah’ın emaneti olarak verilmişsiniz, evlat olmuş cennet bahçelerin gülleri olmuşsunuz. Kısaca sizler bizlerin baş tacı olmuşsunuz. Sizler tarih boyunca istiklal ve istikbal mücadelelerinde daima en ön safta yer almışsınız. İstiklal harbinde çocuğunun üzerindeki örtüyü alıp da silahların üzerine koyan kadında sizsiniz 15 Temmuzda hainlerin karşısına dimdik durup hesap soran kadında sizsiniz. Ey kahraman Türk Kadını sen yerlerde sürünmeye değil, omuzlarda yükselmeye layıksınız. Bir erkeği eğitirseniz bir adamı eğitirsiniz, bir kadını eğitirseniz bir kuşağı eğitirsiniz. Kadın mutluysa ailede mutludur, aile mutluysa toplum mutludur toplum mutluysa aile mutludur huzurludur. Bir kadını ağlatırken çok dikkat edin! Çünkü Allah gözyaşlarını görür ve sayar. Kadın erkeğin kaburgasından yaratıldı, ayaklarından yaratılmadı ezilir diye, Başından yaratılmadı üstün olmasın diye, göğsünden yaratıldı eşit olsun diye, kolun biraz altından yaratıldı korunsun diye. Kalp hizasından yaratıldı sevilsin diye. Sizler bizlerin güllerisiniz. Ülkemizin bekası milletimizin istikbali için şehit olan tüm kadınlarımızı minnet ve şükranla yad ediyorum. Şiddetin kurbanları olarak hayatlarını kaybeden kadınlarımıza Allahtan rahmet diliyorum. Bu vatan uğruna eşlerini çocuklarını kardeşlerini babalarını şehit veren kadınlarımıza sabırlar diliyorum. Panelist olarak katkıda bulunan hanımefendilere şükranlarımı arz ediyorum. Gününüz kutlu yarınlarınız mutluluk içinde olsun.” Diyerek sözlerini sonlandırdı.
Program daha sonra İl Müdür Yardımcımız Hülya ÖZDEMİR’in moderatörlüğü ve Halk Sağlığı Uzmanı Özkan YAŞAYANCAN, Tokat Vaizi Hacer ŞAHİN YILDIZ, Mahperi Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Filiz VANLIOĞLU ve Kadın Konukevinde Psikolog Büşra KUZUCUOĞLU’nun panelist olarak katıldığı “Kadın Demek, Gelecek Demek” konulu panel gerçekleştirildi. Panel sonunda katılıcıların soruları cevaplandı. Program daha sonra müzik dinletisi ve örnek kadınlarımıza hediye takdimi ile devam etti. Hayatlarının her dönemlerinde göstermiş oldukları fedakarlık, sevgi, emek, mücadele, şefkat ve özverilerinden dolayı 8 Mart Kadınlar Günü kutlanarak hediye takdim edildi.