Devlet Övünç Madalyaları ve Beratları Yapılan Törenle Şehit Yakınları ve Gazilerimize Takdim Edildi

İl Müdürlüğümüz tarafından düzenlenen programla  'Devlet Övünç Madalyası ve Beratı' şehit aileleri ve gazilerimize teslim edildi.
Bakanlar Kurulu’nca kararlaştırılan ve Cumhurbaşkanımız tarafından uygun görülen “Devlet Övünç Madalyası ve Beratı” nı törenle şehit yakınlarına ve gazilerimize takdim edildi.
Tokat İl Jandarma Komutanlığı Kışla Gazinosunda düzenlenen törende 4 gazi ile 10 şehit ailesine törenle 'Devlet Övünç Madalyası ve Beratı' verildi.
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Kur'an tilaveti ile başlayan törende Sayın Valimiz Dr. Ömer TORAMAN devletin tüm kademeleri milletin ise tüm fertleri ile şehit ve gazilerimizle iftihar ettiğini belirterek, "Onlar göstermiş olduğu fedakarlıklar ile milletimizin tarihinde unutulmayacak şekilde isimlerini yazdırdılar. Gelecek kuşaklarda bu kahramanlarımızı ve kahramanlıklarını okuyarak onları anlayarak, emanetlerini sürdürmek sorumluğu ile ülkemizi geleceğe taşıyacaklar. İnşallah biz her zaman olduğu gibi bu topraklar üzerinde hür ve bağımsız olarak yaşamaya devam edeceğiz. Bugün kendileri ile iftihar ettiğimiz şehitlerimiz, kahraman gazilerimiz bunun en büyük teminatı. Biz hepsi ile ayrı ayrı gurur duyuyoruz" dedi.
Vali Toraman konuşmasının ardından şehit yakınları ve gazilere Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN tarafından tevdi edilen "Devlet Övünç Madalyası ve Beratı" tevcih etti.
Takdim töreninin ardından şehit yakınlarımız ve Gazilerimizle birlikte yemek programına geçildi.
Yemek programının akabinde İl Müftü Yardımcısı Ünal TAN, İl Müdürlüğümüz tarafından okutulan 15 Hatimin duasını yaptı ve programımız sonlandırıldı.