ÇOCUK KORUMA KURULU KOORDİNASYON TOPLANTISININ 3.'SÜNÜ GERÇEKLEŞTİRDİK.

İl Müdürlüğümüz tarafından Vali Yardımcımız Dr. Mehmet GÖDEKMERDAN başkanlığında kurum temsilcilerinin katılımı ile Çocuk Koruma Kurulu Koordinasyon Toplantısı gerçekleştirildi.
Toplantının açılış konuşmasını yapan İl Müdürümüz Mahmut ÖZDEMİR geçmiş toplantının detaylarından bahsederek, danışmanlık tedbiri eğitici eğitimi uygulamasıyla ilgili İl Müdürlüğümüzün programından bahsetti. Konuşmasının devamında İl Müdürümüz toplantının gündeminden bahsederek, İl Müdürlüğümüz tarafından geliştirilen "Sağlıklı Bebekler, Umut Dolu Gelecekler" adlı projemizden bahsetti. 
Toplantı Şube Müdürümüz Osman ERDEM'in projemizi tanıtımı ile devam etti. Proje tanıtımında ERDEM, projeyi yeni doğan çocuklar ve ailelerine yönelik bilinçlendirme çalışmaları olarak özetlerken, ailelerin oluru ile ziyaretler gerçekleştireceklerini, bu ziyaretlerde çocuk bakımı, anne psikolojisi, çocuklarda mahremiyet kavramının ilerki yaşlarda sağlıklı oluşturulabilmesi için mahremiyet eğitimleri verileceğini söyledi. Esas hedeflerimizden birisi de sosyal okonik anlamda yoksunluk çeken ailelerimizi İl Müdürlüğümüz hizmetlerinden Sosyal Ekonomik Destek hizmetinden faydalanmalarını sağlamak olduğunun altını çizdi. Burda bir diğer temel amaç ise talep odaklı çalışmalardan artık arz odaklı çalışmalara geçişin bir göstergesi de bu proje olacaktır, diyerek sözlerini sonlandırdı.

Toplantının devamında gündem maddeleri olan Çocuklarda Zararlı Alışkanlıkların önlenmesi ve bu noktada kurumlar arası işbirliği ile alınacak tedbirler konuşulup görüş ve öneriler dinlendi.
Toplantı sonunda katılımcıların soru ve önerileri dinlenerek, bir sonraki toplantı için görüşülmesi istenen maddeler üzerinde görüşler belirtildi.