BU MİLLET İÇİN GAZİ OLMAK BİZLER İÇİN ŞEREFTİR

İl Müdürümüz Mahmut ÖZDEMİR ve İl Müdür Yardımcımız Kemalettin ERYILMAZ günlük ziyaretlerinde Afrin/Suriye’de yaralanan Muttalip TÜTÜNCÜ’yü ziyaret etti.
Ziyaretlerinde, Yaralı Askeri Personel Muttalip TÜTÜNCÜ’ye geçmiş olsun dileklerinde bulunan İl Müdürümüz Mahmut ÖZDEMİR, Gazinin sağlık durumu hakkında bilgiler aldı.
ÖZDEMİR, “Zor bir süreçten geçiyoruz, bu bir beka savaşıdır. Hainler ülkemizin dört bir yanında sürekli saldırı planlıyor ve bunun çalışmalarını yapıyorlar. Ancak Allah’a binlerce kez şükrediyoruz ki ülkemizde kahramanlar bitmedi bitmeyecek. Ben sana acil şifalar diliyor, en kısa sürede sağlığına kavuşmasını temenni ediyorum. Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü olarak biz her daim sizlerin yanındayız. İsteklerinizi yerine getirmek bizim en büyük görevimizdir. Rabbim Zeytin Dalı Operasyonunda görevine devam eden tüm askerimizin yar ve yardımcısı olsun.” dedi.
Ziyaret için teşekkürlerini sunan Muttatlip TÜTÜNCÜ, “Bu millet için gazi olmak hatta şehit olmak bizler için onurdur, şereftir” dedi
Muttalip TÜTÜNCÜ yaralandığı gün 7 yaşındaki çocuğu ile yapmış olduğu telefon görüşmesini anlatırken duygusal anlar yaşandı.
TÜTÜNCÜ, Operasyona çıktıkları gün çocuğu ile görüştüğünü ve çocuğunun “Ne zaman Tokat’a geleceksin?” sorusuna kendisinin cevap veremediğini ifade etti. “2 kere 2 kaç yapar baba” sorusunun ardından 4 cevabını alan çocuk “O zaman 4 gün sonra gelirsin” demesinin ardından kendisinin 4 gün sonra operasyonda yaralandığını, tedavi için Tokat’a geldiğini söyledi.
Sözlerinin devamında TÜTÜNCÜ, “Çocuklarım beni o kadar yürekten çağırdı ki, Rabbim de bizlere yaralanarak çocuklarımızın yanına dönmeyi nasip etti. “dedi.