8 Mart Dünya Kadınlar Günü Münasebetiyle Kahvaltı Programı Düzenlendi

İl Müdürümüz Mahmut ÖZDEMİR ve İl Müdür Yardımcımız Hülya ÖZDEMİR, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için düzenlenen kahvaltı programına katıldı.
Çocuk Evleri Kordinasyon Merkezi Müdürlüğü tarafından düzenlenen programa, kuruluşumuzda görev yapan bayan personeller katıldı.
Kuruluş Müdürümüz Adnan TANRIVERDİ, personelin 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutlamasının ardından sözü İl Müdürümüz Mahmut ÖZDEMİR’e bıraktı.
ÖZDEMİR, “Kadınların üretime ve yönetime katılma imkanına kavuştukları her ülkede, toplumsal gelişme çabalarında etkin ve çok önemli roller üstlendiğine tanık oluyoruz. Osmanlı'dan günümüze ülkemizde kadınlar, erkeklerle birlikte sosyokültürel, siyasal tarihimizin inşa ve ihyasında büyük roller üstlenmişlerdir. Unutulmamalıdır ki, İstiklal Savaşı'nın Nene Hatun'u, Halide Edip ADIVAR'ı, Halime Çavuş'u, bizim kadınlarımızdır. Tarih bu konuda bize şöyle seslenir: Kadının müdahil olmadığı, kafasında yer bulmadığı, hiçbir sosyokültürel ve siyasal hareket başarıyı yakalayamaz" diyerek sözlerini sonlandırdı.
Program birlikte yapılan kahvaltının ardından son buldu.