8 Mart Dünya Kadınlar Günü Hatıra Ormanı Oluşturuldu

İl Müdürlüğümüz tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasbetiyle bir dizi etkinlik düzenlendi.
06.03.2018 tarihinde başlayan etkinliklerimiz kapsamında “8 Mart Kadınlar Günü Hatıra Ormanı” oluşturuldu.
Organize sanayi bölgesinde düzenlenen programda, Huzurevinde kalan yaşlılarımız, Çocuk Evleri Sitesinde ve Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezi Müdürlüğü bünyesinde korunma ve bakım altında kalan çocuklarımız fidan dikti.
Yaşlılarımız ve çocuklarımızın yanı sıra programımıza, Baro Başkanlığı temsilcileri, Ak Parti İl Başkanlığı, Kadın Kolları ve çeşitli kamu kurum temsilcileri katıldı.
Dikim töreninde açıklamalarda bulunan İl Müdürümüz Mahmut ÖZDEMİR 200 adet fidanı toprakla buluşturduklarını belirterek; “Bu fidanlarımızı annelerimizin, hanım kardeşlerimizin adına toprakla buluşturduk. Hanımefendilerimizin her zaman bizim başımızın tacıdır. Onlar için ne yapsak azdır. Dikilen bu fidanlar da büyük bir sadakadır. Dolayısıyla buradaki kardeşlerimiz güzel bir amel işliyorlar.” dedi.
Sözlerinin devamında ÖZDEMİR, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinliklerimizin devam edeceğini belirterek, herkesi tekrardan 07.03.2018 tarihinde saat 18.30’da Sulusokak Yağıbasan Medresesinde açılacak olan “Sesimiz Sanatımız” isimli resim sergisine ve 08.03.2018 tarihinde 26 Haziran Kültür Merkezinde görücüyle buluşacak olan “Ah Bir Kadın Olsam” tiyatro gösterisine davet etti.
Dikim töreninde her bir fidana isim veren çocuklarımız, şehit annelerini ve eşlerini unutmazken Afrin’de vatan savunmasında görev yapan askerlerimiz adına da fidan dikerek selam göndermeyi unutmadılar.