Şehit Yakınlarımız ve Gazilerimizle Yemekte Biraraya Geldik

15 Temmuz etkinlikleri kapsamında İl Müdürlüğümüz tarafından şehit aileleri ve gaziler onuruna yemek programı düzenlendi. 
Uzunburun İl Emniyet Müdürlüğü Sosyal tesislerinde düzenlenen yemekte masalar Türk bayrakları ile donatıldı. 
Yemek programı öncesinde, Bakanlığımız tarafından yapılan 15 Temmuz Fotoğrafları yarışmasında dereceye giren fotoğraflar sergilendi.
İl Müdürümüz Mahmut ÖZDEMİR, programımıza katılan şehit ailelerini tek tek karşılarken katılımları için teşekkürlerini sundu. Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan yemekte 15 Temmuz şehidimiz Ömer HALİSDEMİR için yazılan 30 Kuş Şiiri okundu.
Yemekte katılımcılara hitap eden Sayın Valimiz Dr. Ömer TORAMAN, 2016 yılında teşebbüs edilen darbenin milletimiz tarafından bertaraf edildiği, günün yıldönümünün yaşandığını söyledi.  Büyük milletimizin tarihi boyunca olduğu gibi, bir yıl önce 15 Temmuz’da da yine bu memleketin birlik ve beraberliğine kast edenlere karşı canını feda ederek yaralanarak karşı durduğunu ifade eden Sayın Valimiz TORAMAN, ”Tarihimiz boyunca pek çok düşmanla karşı karşıya geldik, savaştık. Ama onlarla hudutlarda cephelerde savaştık. Yaklaşık 30-40 yıldır da bu cennet vatanın, bu güzel ülkenin şehirlerinde, köylerinde,  dağlarında  kahraman askerlerimiz, polislerimiz içimizdeki hainlerle mücadele etmeye, bu uğurda şehit olmaya, gazi olmaya devam ediyor. Bu şehitler zincirin son halkasına da geçen yıl 15 Temmuz’da  yine içimizdeki hainlere karşı onları bertaraf etmek için silahsız ve savunmasız bir şekilde karşı duran 15 Temmuz şehitlerimiz ve gazilerimiz katıldı. Bu aile çok büyük bir aile.  Bu ailenin her bir ferdi bizim en kutsal emanetimiz. Bizim en değerli varlığımız” dedi. 
Yemeğin ardından İl Müftüsü Ahmet ERDEM, tüm şehitler ruhuna dua ederken,  Sayın Valimiz Ömer  TORAMAN, ‘15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anı Defteri’ni imzaladı. 
Yemeğe Sayın Valimiz Ömer TORAMAN ve eşi Neşe TORAMAN Hanımefendinin yanı sıra CHP Tokat milletvekili Kadim DURMAZ, Garnizon ve Piyade Alay Komutanı Aykut BİÇEROĞLU, Belediye Başkanı Eyüp EROĞLU, GOÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa ŞAHİN,  İl Emniyet Müdürü Göksel TOPALOĞLU, İl Jandarma Komutanı Hidayet ARIKAN, İl Genel Meclis Başkanı Adem DİZER, kaymakamlar, şehit yakınları ve gaziler katıldı.