Engelliler Haftası Turhal'da Yapılan Programla Kutlandı

Dünya Engelliler Haftası etkinlikleri kapsamında Turhal Engelsiz Yaşam Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi sakinleri tarafından gösteri düzenlendi. 
Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde düzenlenen programa İl Müdürümüz Mahmut ÖZDEMİR’in yanı sıra, Turhal Belediye Başkanı Yılmaz BEKLER, Turhal İlçe Emniyet Müdürü Tahsin ŞAHİN, İl Müdür Yardımcımız Güngör YÜCE, Şube Müdürümüz Osman ERDEM, Tokat Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Turgut PEKDEMİR, Turhal İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet YILDIZ, Turhal İlçe Sağlık Müdürü Mehmet AYBULUT, Turhal Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Ahmet GÖÇER Turhal Çocuk Evleri Sitesi Müdürü Naci ÖZDOĞAN ve Niksar Sevgi Evleri Kız Yetiştirme Yurdu Müdürü Adnan TANRIVERDİ ve çok sayıda davetli katıldı. 
Turhal Engelsiz Yaşam Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Adem KESKİN, programda yaptığı açılış konuşmasında; 10-16 Mayıs Engelliler haftası kapsamında Engellilerin toplumsal kabulü ve yapılan çalışmaların daha ileriye götürülmesi açısından toplumsal bilinç düzeyini yükseltmek ve farkındalık oluşturmak amacı ile Turhal Engelsiz Yaşam Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğü olarak ''El Ele Verelim, Engelleri Aşalım'' sloganı ile yola çıktık bu gaye ile haftanın anlam ve önemine binaen Engelsiz Yaşam Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğü Misafirlerimiz ve Kuruluş Personellerimiz el ele vererek, bir dizi etkinlikler planlamış bulunmaktayız. Merkezin yaptığı çalışmalardan bahseden Keskin, devletin engellilere yönelik 21. yüzyıla yakışır şekilde imkânlar sunduğunu söyledi.
Engelsiz Yaşam Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi sakinleri tarafından hazırlanan programda kuruluşta kalan bedensel engelli iki bayan İstiklal Marşını okurken, alkışlar bir süre devam etti.
Kuruluşumuzda görevli personel tarafından farkındalık oluşturmak ve programa katılan işitme engelli vatandaşlar için şarkılarını işaret diliyle söylediler.
Yoğun ilginin olduğu program, kuruluşumuzda kalan bir engelli vatandaşımızın “Türkmen Gelini” isimli türküyü söylemesiyle devam ederken kuruluşumuzda görev yapan personellerimizin söylediği duygu dolu türküde gözyaşları sel oldu.
Halk Eğitim Merkezi öğreticileri tarafından kuruluşumuzda açılan kurslar sonunda engellerimizden oluşturulan Folklor Ekibinin gösterisi ise görülmeye değerdi.  
Program sonunda emeği geçenlere protokol tarafından çeşitli hediyeler verilerek program son buldu.,