"ÇOCUĞUMLA BİRLİKTE" Eğleniyorum

2017 Yılı Êbeveyn Tutumları temalı hazırlanan Aile Haftası kutlamaları, Şehitler Parkı içerisinde oluşturulan “Çocuğumla Birlikte” konulu etkinlik çadırının açılışı ile başladı. 
İlimizde 9-11 Mayıs 2017 tarihleri arasında üç gün süreyle devam edecek Aile Haftası kutlamaları kapsamında, İl Müdürlüğümüze bağlı Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü tarafından, Şehitler Parkı içerisinde “Çocuğumla Birlikte” konulu etkinlik çadırı kuruldu. 
Sayın Valimiz Cevdet CAN’ın katılımıyla açılışı gerçekleştirilen etkinlik çadırında, çocuklar aileleri ile birlikte “Taş Boyama, Süsleme, Ebru, Ahşap Boyama, Tokat El Baskısı, Cam Boyama, Kokulu Taş Yapımı ve Çömlek” yapımı icra ederek güzel vakit geçirdiler.  
Açılışın ardından etkinliklerin yapıldığı çadırları gezen Sayın Valimiz Cevdet CAN ve İl Müdürümüz Mahmut ÖZDEMİR, “Cam Boyama” sanatında Türk Bayrağını boyarken. Geleneksel “Tokat El Baskısı” yaptı. Çocuklarımızın hazırlamış olduğu etkinlikleri ilgiyle izleyen Sayın Valimiz Cevdet CAN “İşte sanat çocuklara böyle aşılanır. Yaparak, yaşayarak yapılan öğrenme en güzel öğrenmedir” dedi. 
İl Müdürümüz Mahmut ÖZDEMİR; “Aile dediğimiz yapı anne babadan oluşurken bu aileler Allah’ın (CC) armağanı çocuklarla şenlenir. Çocuklarımızın el becerilerini geliştirmek, unutulmaya yüz tutmuş meslekleri yeni nesile ulaştırmak ve çocukların aileleri ile zaman geçirip eğlenmesini sağlamak amacıyla Aile Haftası Etkinliklerine böyle bir programla başladık. Programın hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunarken hazırlamış oldukları gösterilerle yüzlerimizi güldüren çocuklarımız ve öğretmenlerine minnetimi sunuyorum.
 Açılış programı,  hatıra fotoğrafı çekiminin ardından son buldu.
Aile Haftası açılış programına Sayın Valimiz Cevdet CAN ve İl Müdürümüz Mahmut ÖZDEMİR’in yanı sıra İl Emniyet Müdürü Göksel TOPALOĞLU, İl Müdür Yardımcımız Hülya ÖZDEMİR, Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Güngör YÜCE, çocuklar ve aileleri katıldı. 
Etkinlik Çadırımız saat:18.00'a kadar çocuklarımızın aileleri ile birlikte zaman geçirmesi için açık kaldı.