Tüm Kuruluşlarımızın DİKKATİNE!!!

MPLS Projesi’ne dahil kuruluşların kullanmakta olduğu ancak domain ortamı dışında kalan ve her türlü güvenlik riskine maruz kalmış olan bilgisayarlarının internete çıkışlarını, merkeze gelişini güvenli ve düzenli tutabilmek için, mevcut güvenlik önlemlerinin yanında 5651 Sayılı “İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele edilmesi Hakkında Kanun” kapsamında sakıncalı siteler ile kurum politikalarına aykırı sitelere erişimi engellemek için içerik filtreleme gibi ek güvenlik önlemleri kapsamında Kullanıcı hesabı olmayan veya kullanıcı hesabı olup şifresini hatırlamayan kullanıcılar (standart kullanıcı dahil) internete çıkış yapamayacaktır.
Kullanıcı Adı olup şifresini hatırlayamayan personel Şifre alma işlemi için Bakanlık bünyesinde bulunan Yardım Masası - 0312 705 5353 arayabilir ya da Personel Yönetim Sisteminden (PYS) şifre güncelleme talebinde bulunabilir. Personel Kullanıcı Adını ve Şifresini aldıktan sonra internete çıkış yapabilecek ve Bakanlık Uygulamalarına erişebilecektir.
Kullanıcı Hesabı olmayan personel için ekte bulunan belgede istenen bilgilerin doldurularak müdürlüğümüze resmi yazı ile talep edilmesi gerekmektedir.
657 sayılı kanun kapsamında çalışmakta olan personel için kurumsal posta ve kullanıcı isimleri önceden tanımlanmıştır. İlgili kurumlar Personel Yönetim Sisteminden (PYS) şifre güncelleme talebinde bulunmalıdırlar. Bunun dışında bulunan ( 657 sayılı kanun kapsamında olup başka kurumdan görevlendirme ile bünyemizde çalışan, ek ders, özel hizmet alımı vs.) kullanıcılar için ekte bulunan formun 23 Mart 2017 tarihine kadar doldurularak müdürlüğümüze ulaştırılması hususunu rica ederim.​
DOSYA EK 1